Afternoon Tea dla kobiet – Odkryj magię makijażu

Afternoon Tea dla kobiet – Odkryj magię makijażu

25 listopada w eleganckich wnętrzach centrum biznesowego 23 Melville Street w Edynburgu odbyło się popołudniowe spotkanie „Afternoon Tea dla kobiet – Odkryj magię makijażu” zorganizowane przez PREMIER International Business Club.

Celem PREMIER IBC jest zrzeszanie polskich przedsiębiorców za granicą, pomaganie im w rozwoju ich biznesów oraz umożliwienie tworzenia wartościowej sieci kontaktów. Klub jest także organizatorem wielu szkoleń, warsztatów i wydarzeń kulturalnych.

Premier Business Club
Aneta Ciolek właścicielka firmy AC Atelier prezentuje tajniki makijażu

Z pomysłu, Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet oraz prezes PREMIER Club, Kingi Evy Plich, spotkanie zadedykowane zostało paniom – zarówno tym, które swój biznes posiadają, jak i tym, które dopiero myślą o jego otwarciu. Uczestniczki, przy herbacie, ciastkach i lampce wina, mogły poznać tajniki…makijażu! Szkolenie poprowadziła Aneta Ciolek właścicielka firmy AC Atelier– profesjonalna Make Up Artystka posiadająca bogatą wiedzę na temat kosmetyków,  pielęgnacji skóry, makijażu i charakteryzacji. Zaprezentowała uczestniczką dwa rodzaje make-up’u – biznesowy i wieczorowy.

Premier Business Club
Afternoon Tea dla kobiet

Oprócz praktycznych sekretów dotyczących malowania się, panie mogły poznać kilka ciekawostek związanych z tą dziedziną. Aneta opowiedziała krótką historię na temat znanej marki kosmetycznej Max Factor, która – mało kto wie – oryginalnie była polską firmą. Jej założycielem był Polak Maksymilian Faktorowicz. To właśnie on wprowadził w użycie słowo „make-up”, wynalazł kosmetyki w tubce i podkłady do każdego koloru cery.
Warsztaty te były też idealnym spotkaniem networkingowym, umożliwiającym wymianę wiedzy, doświadczenia i nawiązania wartościowych znajomości.  Wszystkie panie miały okazję przedstawić siebie, zareklamować swoje biznesy i wymienić się wizytówkami. Mimo biznesowej strony spotkania, szybko przeistoczyło się ono w  wieczór koleżeński – pełen śmiechu, rozmów i rozmaitych słodkości.

Premier Business Club
Afternoon Tea dla Kobiet

Swoją  obecnością zaszczyciła  wszystkich pani Maria Musur-Grieve -84-letnia działaczka polonijna nagrodzona tytułem „Wybitny Polak” w kategorii Osobowość, konkursu organizowanego od 3 lat przez Kingę Evę Plich w Wielkiej Brytanii. Historia pani Marii i jej wieloletnia praca została nagrodzona przez uczestniczki gromkimi brawami.

 

Justyna Norbert
Zdjęcia & Video: Urszula Maślińska