AUTOANALIZA – 21 PYTAŃ DO SAMEGO SIEBIE

AUTOANALIZA – 21 PYTAŃ DO SAMEGO SIEBIE

Każdy czas jest dobry, aby zagrać w oczko z samym sobą i zadać sobie 21 bardzo ważnych pytań. Bez presji czy postanowień noworocznych, poświeć chwilę na AUTOANALIZĘ, która pozwoli Ci spojrzeć sobie głęboko w oczy, zrobić wewnętrzną inwentaryzację i szczerą rozmowę z własnym JA.

 

 

Zadanie niewygodne, uwierające, czasochłonne, niczym inwentaryzacja w TESCO lecz absolutnie konieczne, by finalnie uzyskać odpowiedź na 4 kluczowe pytania:

1) Kim jestem?
2) Dokąd zmierzam?
3) Jak tam dotrę?
4) Z kim to osiągnę?

Autoanaliza pokaże Ci, gdzie i w jakich dziedzinach poszedłeś do przodu, w jakich stoisz w miejscu, a w jakich być może cofnąłeś się. Pokaże twoje osiągnięcia, błędy, postępy, sukcesy, słabości. Wszystko będzie widoczne, jak na dłoni. Dopiero po autoanalizie będziesz gotowy do tego, aby stawiać sobie cele na następny rok.

Swój spektakularny sukces w biznesie zawdzięczam m.in właśnie takim prostym narzędziom, jak autoanaliza, która robiona systematycznie pozwala mi na rozsądne stawianie celów, zarówno tych krótko, jak i długoterminowych oraz skuteczną ich realizację. Na moich warsztatach Work Smart Not Hard™ poświęcony jest temu specjalny 1,5h panel, na którym wspólnie z wszystkimi uczestnikami gramy w oczko – autoanalizę. Jeśli nie mogłeś wziąć udziału w tych warsztatach,  to przygotowałam dla Ciebie 21 pytań, które ułatwią Ci zrobienie dorocznej autoanalizy.

Oczko – 21 pytań do samego siebie. Autoanaliza – bądź ze sobą szczery, przeanalizuj i zapisz odpowiedzi.

 1. Czy osiągnąłeś cel, który sobie na rok temu sobie postawiłeś? Jeśli nie, to dlaczego?
 2. Czy byłeś wytrwały w realizowaniu swoich planów i doprowadzeniu ich do końca?
 3. Czy traktowałeś innych w taki sposób, w jaki sam chciałbyś być traktowany?
 4. Czy świadczone przez siebie usługi wykonywałeś najlepiej, jak potrafisz? Czy któreś z nich musisz udoskonalić? Jeśli tak, to jakie?
 5. Czy swoją pracę wykonywałeś na 100% zaangażowania?
 6. Czy masz nawyk odwlekania, przekładania zajęć? Jeśli tak, to do jakiego stopnia? Wypisz 5 przykładów.
 7. Czy poświęciłeś swój czas na rozwój osobisty?
 8. Czy we wszystkich sytuacjach podejmowałeś decyzje właściwe i stanowcze?
 9. Czy byłeś podejrzliwy?
 10. Czy podlegasz uprzedzeniom?
 11. Czy masz nawyk obwiniania innych?
 12. Czy byłeś skupiony na głównym celu działania?
 13. Czy zazdrościłeś innym ich sukcesu?
 14. Ile czasu poświęciłeś na podnoszenie swoich kompetencji?
 15. Ile pieniędzy zainwestowałeś w podniesienie swoich kompetencji?
 16. Czy angażowałeś się w plotki, obgadywanie innych?
 17. Czy twoje decyzje opierały się na domysłach, plotkach, chwilowych emocjach, czy też na dokładnej analizie stanu rzeczy?
 18. Czy przestrzegałeś zasad zgodnie z formułą oszczędzania czasu i pieniędzy?
 19. Czy marnowałeś czas na zajęcia niezwiązane z celem, jeśli tak, to na jakie?
 20. Czy pracujesz w dziedzinie zgodnej ze swoją pasją?
 21. Jaką część swojego życiowego planu zrealizowałeś w 2018 (wypisz w punktach)?

Dodatkowo, wiele pomocnych i praktycznych wskazówek znajdziesz w mojej książce  Work Smart Not Hard™, którą kupisz https://goo.gl/Exfhi4

Przeanalizuj dokładnie wszystkie odpowiedzi, na ich podstawie dokonaj  inwentaryzacji, zapisz cele, stwórz praktyczny plan działania, zapisz to wszystko w kalendarzu i zabierz się do pracy już dziś. Powodzenia.

O Autorce – BEA BARTLAY

MIĘDZYNARODOWY TRENER BIZNESU I ROZWOJU OSOBISTEGO, BIZNESWOMAN, AUTORKA.

Polka z pochodzenia, założycielka międzynarodowej Agencji Rekrutacyjnej 2B Interface, laureatka wielu brytyjskich prestiżowych nagród i nominacji biznesowych przyznawanych m.in. przez London Chamber of Commerce and Industry. Laureatka Plebiscytu “BIZNESOWE INSPIRACJE POLEK NA ŚWIECIE” 2018 – przyznaną przez Międzynarodową Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet oraz PREMIER International Business Club. W marcu 2018 wybrana przez brytyjską Federation of Small Businesses do grona 100 wybitnych kobiet, które są wzorami do naśladowania w biznesie.
Juror Konkursów Biznesowych Docklands Business Club.
Regularnie udziela wywiadów i porad dotyczących biznesu dla brytyjskich mediów.
Autorka książki Work Smart Not Hard™ i eBooka ‘Liberty-Women Mean Business’. Współautorka książki ‘Biznesowe Inspiracje Polek’.
Od 20 lat z sukcesem wspiera swoich klientów w budowaniu zespołów zarządzających, operacyjnych i sprzedażowych z branży Design Manufacturing produkujących wyposażenia sklepów dla wiodących i luxusowych marek modowych i kosmetycznych min. tj. GAP, Dolce&Gabana, Gucci, Michael Kros, Tomy Hilfiger, Adidas, Ted Baker.
Swój spektakularny sukces w biznesie zawdzięcza konsekwentnemu wprowadzaniu w życie zasad i idei, których uczy na swoich szkoleniach, gdzie dzieli się swoim bogatym doświadczeniem biznesowym, zaraża energią i ogromną pasją do działania.
W jej szkoleniach biznesowych i szkoleniach z rozwoju osobistego na całym świecie wzięło udział tysiące osób, które dzięki nim odmieniły swoje życie na lepsze, znalazły pracę marzeń lub stworzyły i rozwinęły własny biznes.
Zwolenniczka permanentnej edukacji po wyniki.  Uczyła się i ciągle uczy się od światowej klasy autorytetów m.in. tj. Blair Singer, T. Harv Eker, Tony Robbins, Andy Harrington, Justin Teoh, Mack Newton.
Prywatnie regularnie gra w tenisa w ligach LTA w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, jeździ na nartach i uwielbia malarstwo Jacka Vetriano.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO polub i subuj na social media, które specjanie od roku prowadzi dla polskojęzycznej społeczności:

FACEBOOK facebook.com/BeaBartlayPL
BLOG beatricebartlay.com/pl
INSTAGRAM instagram.com/beatricebartlay
YOUTUBE youtube.com/c/BeatriceBartlay