MichaelAgnes – Biznesowa elegancja jako dzieło sztuki

MichaelAgnes – Biznesowa elegancja jako dzieło sztuki

Kobieta i rzeźba to dzisiaj klucz do sukcesu personalizacji krawiectwa na miarę Kobiet Biznesu. Z takiego właśnie połączenia powstał modowo-artystyczny duet mody dedykowanej. MichaelAgnes to polska marka wysokiego krawiectwa, której filozofia bazuje na technikach pracy ręcznej z wykorzystaniem najwyższej jakości tkanin i dodatków, sprowadzanych z najlepszych światowych manufaktur. Twórcami marki MichaelAgnes są: Agnieszka Łuszcz – wizjonerka, współtwórca projektów i business manager, oraz Michał Starost – projektant, mistrz wysokiego krawiectwa i laureat europejskiej nagrody Haute Couture. Michał swój warsztat szlifował w pracowniach mistrzów międzywojennych i powojennych, wywodzących się z wolnego miasta Gdańsk. Jest twórczo związany z Sopotem oraz Warszawą. Pełni również funkcję dyrektora artystycznego i choreografa corocznej gali Bursztynu i Mody AMBER LOOK Trends & Styles wieńczącej Międzynarodowe Targi Amberif.

Z mariażu wysokiego krawiectwa i rzeźby powstają kreacje dedykowane klientkom MichaelAgnes. Projekty są przenoszone na sylwetkę kobiety w komfortowym atelier. Filozofia marki to dbałość o czas i wygodę, dlatego, aby ograniczyć ilość przymiarek, MichaelAgnes oferuje klientom z zagranicy i odległych miejsc Polski odlewy korpusu ich ciała, tworzone przez współczesną rzeźbiarkę Aleksandrę Józefów z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Artystka na co dzień w swoich pracach umiejętnie wykorzystuje współczesność, symbolikę miejsc i architekturę w ciekawych formach wyrazu. We współpracy z marką MichaelAgnes łączy twórczość artystyczną z modą, odwzorowując na manekinach sylwetkę danego klienta, którą rzeźbi „na modową miarę”. Współpraca z klientem zaczyna się od spotkania zapoznawczego i zdjęcia pierwszej miary. W przestrzeniach rezydencji Zatoka Sztuki nad Bałtykiem lub w warszawskim atelier, w pełnej dyskrecji powstaje odlew ciała. Ta innowacyjna technologia ułatwia pracę z klientami z całego świata, bez względu na odległość oraz wymiary ich sylwetek. MichaelAgnes tworzy pełne zestawy modowych stylizacji z propozycją dodatków, takich jak buty czy galanteria, rozszerzone o ofertę bielizny szytej pod wymiar i sylwetkę klientek z tkanin kreacji podstawowej oraz bieliznę korekcyjną i body wyszczuplające. Biżuterię do stylizacji tworzą najlepsi polscy projektanci jubilerstwa, pracujący z klientami z całego świata. Wszystko to tworzy spójną linię marki. Misją MichaelAgnes jest dbałość o naturę poprzez ekologiczne i etyczne pozyskiwanie tkanin i surowców wykorzystywanych w tworzonych kreacjach. Tkanina na kobiecej sylwetce ma być właściwą oprawą jej piękna – tak, jak szlachetny metal stanowi oprawę najszlachetniejszych kamieni jubilerskich. Klientki na całym świecie doceniają innowacyjność i ponadczasowe propozycje marki MichaelAgnes – zakładają suknie wieczorowe i stroje biznesowe na rozmaite okoliczności i wydarzenia, od spotkań biznesowych po czerwony dywan.

Zapraszamy do wspólnej i fascynującej przygody z wysokim krawiectwem pod indywidualną opieką artystyczną i krawiecką MichaelAgnes.