GWIAZDY Z NOWOROCZNYM WSPARCIEM DLA SZPITALI

GWIAZDY Z NOWOROCZNYM WSPARCIEM DLA SZPITALI

Ruszyła jubileuszowa, bo już 10 edycja charytatywnego projektu gwiazd fundacji Pomaganie Jest Trendy.
Video bajkę, w której udział wzięło wiele znanych osób pojawiła się już w internecie pod  tym LINKIEM.
Na mocy umowy między fundacją, a firmą Ascentian spot z udziałem polskich gwiazd zaprezentowany będzie na festiwalu reklamy w Cannes.
W tym roku gwiazdy sportu, filmu i influencerzy spotkali się na planie w podwarszawskim studio S7, aby nagrać kolejną część bajek o przygodach fundacyjnego Duszka Babu.
            Celem produkcji jest zbiórka funduszy na zakup sprzętu medycznego na oddziały noworodków w całej Polsce, a zyski na ten cel fundacja zamierza pozyskać głównie z 1% podatku oraz ze sprzedaży stworzonych przez siebie produktów żywnościowych i konopnych (CBD), dostępnych poprzez stronę fundacji www.pomaganiejesttrendy.com.pl oraz sklep fundacji www.cannalife.pl.
         Krzysztof Piątek, Cezary Pazura, Sylwia i Akop Szostak, Wiktor Zborowski, Joanna Jedrzejczyk czy Dawid Ogrodnik, to tylko niektóre z gwiazd, które zdecydowały się w celu społecznym nagrać napisaną przez prezesa fundacji Krzysztofa Gorzkiewicza bajkę o Duszku Babu. Spot zachęca przede wszystkim rodziców do tego, by w różnorodny sposób wskazany na stronie fundacji pomagali tym rodzicom, którzy borykają się z problemem wcześniactwa. W roku 2019 fundacja dzięki zeszłorocznej akcji odwiedziła szpitale w Wielkopolsce, gdzie udało się przekazać niezbędne kosmetyki naturalne do pielęgnacji niemowląt ze szczególnie wrażliwą skórą o wartości ponad 80.000 zł. W roku 2020 cel opiewa na kwotę ponad 5 milionów złotych.
     “Po konsultacji z ordynatorami oddziałów dziecięcych, zależy nam na zakupie jak największej liczby mierników do nieinwazyjnego badania biluribiny, laktatory dla mam, lampy do łożeczkoterapii i urządzenia do rezonansu, a następnie dostarczyć ten sprzęt do jak największej ilości szpitalów w Polsce. Cel minimalny jaki sobie obraliśmy kosztować nas będzie 5 milionów, czy to się uda zależy tylko i wyłącznie od tego jak bardzo pomogą nam media i gwiazdy w promocji, a następnie od tego ilu Polaków zaangażuje się w naszą akcję przekazując 1% podatku, kupując w sieci za pośrednictwem aplikacji FaniMani czy też kupując w naszym sklepie www.cannalife.pl produkty z CBD oraz zdrowe herbaty, które produkujemy sami pod swoją fundacyjną marką” – wyjaśnia Krzysztof Gorzkiewicz, prezes fundacji.
          W akcję zaangażowało się wiele agencji reklamowych oraz media i kina lokalne w całej Polsce, emitując spot na swoich ekranach oraz reklamę graficzną na ponad 300 billboardach w całej Polsce.
Zdjęcia: Bartek Wardziak