Halina Rosa Bartoszek – Szwecja

Halina Rosa Bartoszek – Szwecja

Moim największym osiągnięciem jest…

Tworzę dla pasji i dla biznesu. To połączenie działa, bo unikalność i dedykowana sztuka są dziś w cenie. Tworzę też po to, aby wbogacać świat, miejsca i ludzi w polską kulturę, pełną piękna i inspiracji oraz po to, aby promować kreatywność i wartości najwyższe. Największym moim osiągnięiem jest sukcesywna  realizacja mojego cudownego snu z 2010 roku, gdzie została mi uchylona tajemnica mojej drogi do sukcesu,  ujawnie ją w mojej książce „Ambasadorka Boskich Biznesów”. Cieszę się bardzo, iż mój biogram został opublikowany w Encyklopedii Dziedzictwa Kulturowego Polonii Swiata, która dociera do odległych zakątków świata. Nominacja ta jest również  potwierdzeniem przekazu z marzenia sennego z 2010 roku. Cała magia  mojego sukcesu to po prostu podążanie za głosem serca oraz ufność temu, co było mi przekazane przez samego Boga. Artyści to pracownicy niebios i designesrzy lepszego świata. Bez kreacji artystycznej zlecenie nie mogłoby powstać. Staram się poznać człowieka, jego wartości i cel, jakiemu ma służyć sztuka. Wtedy łatwiej poszukać źródła w sercu i przenieść dar inspiracji płótno czy materiał.

Porażka, o której nie lubię rozmawiać to…

Brak wiedzy, która mnie kiedyś drogo kosztowała. To doświadczenie nauczyło mnie cenić szczególnie mocno powiedzenie: „Nie każdego wpuszczaj do swojego domu”.

Decyzja, której żałuje to…

Nie żałuje w swoim życiu niczego, chociaż jestem samotną matką i życie jest trudne, nie narzekam, ale kontynuuje swoja pasję i robię coś wielkiego na chwałę Bożą. W życiu cenię sobie najbardziej rodzinę, spokój, miłość i wzajemny szacunek. Niezależność finansową i wolność wyboru.

Książka, która wpłynęła na moje życie to „Biznesowe inspiracje Polek na świecie” i książka Michała Koziowa „Gdy moim oczom”.

Co dla Ciebie znaczy słowo sukces?

Sztuką dziś jest odkryć i pokazać nowe nurty artystyczne i umiejętnie je sprzedać. Sztuką jest również pobudzanie wrażliwości twórczych pokoleń wobec konkurencji. Analiza sposobu pracy artysty może dać ważny wgląd w to, co jest potrzebne do działania w pracy managerów i liderów. Artysta pomaga dotrzeć do kreatywnego „Ja” w człowieku. I tu uruchamiają się inne ważne procesy twórcze, napędzające biznes wielu dziedzin. Sztuka zwiększa efektywność działania jednostki i całej organizacji. Stymuluje chęć poszukiwania nowych rozwiązań. Aby osiągnąć sukces należy być sobą i uparcie dążyć do wyznaczonego celu nie zapominając o wartościach najwyższych, takich jak uczciwość, dzielić się doświadczeniami i być życzliwym dla drugiego człowieka. Tolerancja to najwyższa forma inteligencjii i kopalnia wiedzy. Należy szukać i pogłębiać wiedzę we wszystkim.

Czy Twórczośc artystyczną można połaczyć z biznesem?

Zdecydowanie! Jestem właścicielką marki Halina Rosa Design. Dzięki nowoczesnym technologiom moja sztuka staje się oryginalnym wzbogaceniem kreacji modowych, dekoracją wnętrz, a także większych obiektów użyteczności publicznej.

Kobiety i róże. Co je łączy?

Kobiety są wciąż pełnym tajemnic, nieodkrytym dziełem Stwórcy. Jesteśmy jak płatki kwiatów w różach, które maluję u uwielbiam. Moje doświadczenie nauczyło mnie, jak z porażki przejść dalej do działania i podejmować ważne decyzje. Sukcesy pokazują, że jestem na właściwej drodze. Piękno drugiego człowieka jaśnieje wtedy, gdy może on wzrastać. Życzę kobietom siły i sukcesu. One są w stanie osiągać więcej, niż czasem ośmielają się marzyć.

O czym marzyłaś najbardziej?

O tym, aby mój piękny kraj, jakim jest Polska, przenieść pięknem sztuki w różne zakątki świata. Wykorzystuje bardzo często w mojej sztuce dziewięciorniki, które funkcjonują w polskiej tradycji, a ja ich piękno i symbolikę prezentuje w modzie i biżuterii.  Uwielbiam też malować róże i ten kwiat często możno zobaczyć w dziełach, które tworze. Moje największe, szalone marzenie, które wciąż czeka na spełnienie, to wystąpienie publiczne przez milionem ludzi. Wydanie kolejnych poradników „Jak malować róże”, „Jak odnawiać meble w stylu skandynawskim”, publikacja biografii „Ambasadorka Boskich Biznesów”, podróż do Japonii oraz pokaz mody w Anglii i Dubaju. Chciałabym też zaprojektować suknie z akcentami regionalnymi dla siebie i gwiazd, które zaprezentują się na czerwonym dywanie w Cannes lub Wenecji.

Serdeczne podziękowania za oprawę do wywiadu składam Joannie Wiernickiej Zawisza i jej patronatowi medialnemu „Ubrani W Polskę”.