Katarzyna Trawińska Prouvé Polska-Europa

Katarzyna Trawińska Prouvé Polska-Europa

Katarzyna Trawińska, Prouvé Polska-Europa

Znana wrocławska bizneswoman z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży beauty i doskonałym wyczuciem trendów. Twórczyni i właścicielka marki Prouvé oferującej perfumy z francuskich olejków zapachowych z Grasse, kosmetyki kolorowe i do pielęgnacji ciała oraz pachnące perfumami kosmetyki i środki czystości do domu, które są jej autorskim pomysłem. Produkty marki sprzedawane są w kilkudziesięciu krajach Europy oraz w Rosji i Mongolii. Katarzyna Trawińska angażuje się w działania społeczne, wspiera kobiety w biznesie i życiu prywatnym. Za swoją aktywność otrzymuje prestiżowe wyróżnienia.
www.prouve.com

Co jest Pani największym osiągnięciem?

W życiu prywatnym to moje dwie, wspaniałe córki. Cieszę się, że tak świetnie się rozumiemy i potrafimy rozmawiać ze sobą o wszystkim. Uwielbiamy spędzać razem czas – wspólne zabawy, podróże i aktywność fizyczna są dla mnie bardzo ważne i dodają mi energii do działania. A zawodowo to założona przeze mnie marka Prouvé. W zaledwie trzy lata stała się jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w swojej branży w Europie. Jesteśmy obecni na kilkudziesięciu rynkach, mamy swoje oddziały w sześciu krajach, zdobywamy ważne wyróżnienia i nagrody. Z radością i dumą patrzę na to, jak się rozwija.

Co należy zrobić,  osiągnąć sukces?

Wierzyć w siebie i swoje umiejętności. Planować. Nie bać się działać. Kochać to, co się robi. Przydaje się determinacja i dobre nastawienie. Ważne jest stałe pogłębianie swojej wiedzy. Bądźmy też uczciwi i miejmy szacunek do swoich pracowników i partnerów biznesowych, dotrzymujmy obietnic i zobowiązań. I przede wszystkim rozmawiajmy z ludźmi, słuchajmy ich i wyciągajmy z tych rozmów wnioski.

Czy żałuje Pani jakichś decyzji w swoim życiu?

Jest ich kilka – w życiu prywatnym i zawodowym. Każda zła decyzja, która pociągnęła za sobą mniejsze lub większe konsekwencje, wiele mnie nauczyła. Wyciągnęłam z tych życiowych lekcji wnioski na przyszłość.

Co ceni sobie Pani najbardziej?

Rodzinę, zdrowie i spokój. Nie ma dla mnie nic ważniejszego niż dobre relacje z bliskimi i wspólne spędzanie czasu. Zdrowie pozwala nam spełniać się w życiu i realizować. Cenię sobie także spokój – nie lubię pędu i zbyt szybkiego tempa życia. Na co dzień mam wiele obowiązków zawodowych, ale zawsze staram się zorganizować pracę tak, by mieć czas dla siebie, swoich dzieci, móc odpocząć i oddać się swoim pasjom.

Jaka książka wpłynęła znacząco na Pani życie?

Nie mogę wskazać jednego tytułu, który w jakimś ogromnym stopniu wpłynął na moje życie czy sposób myślenia – na to wpływ ma rodzina, ludzie, którymi się otaczam, sytuacje czy doświadczenia. Łatwiej podać mi autora, którego książki lubię czytać – to Paulo Coelho, który wykorzystuje w swoich książkach bogate doświadczenie życiowe, nie myśli stereotypowo, pisze o emocjach.

Na co przeznaczyłaby Pani 100 milionów dolarów, które musiałaby wydać w 30 dni?

Na cele charytatywne, pomoc dla chorych dzieci i wspieranie fundacji. Mam w sobie dużą potrzebę pomagania innym. Fakt, że mogę odmienić czyjeś życie na lepsze daje mi niesamowitą satysfakcję i radość. Myślę też, że część tych pieniędzy przekazałabym na wsparcie osób, które mają talent i mogłyby wiele osiągnąć, ale środowisko, w którym przebywają nie pozwala im się realizować i nie mają odpowiedniej bazy, od której mogłyby zacząć. Wierzę w mądrą pomoc – dawanie wędki, a nie ryby, dlatego stworzyłabym im warunki do pracy i rozwoju.

Jaka postać z bajek Disneya najbardziej do Pani pasuje?

Arielka, bo jest ciekawa świata i ludzi. Merida Waleczna, bo ważne jest dla niej to, by zawsze być sobą i kieruje się sercem. W co najmniej kilku postaciach mogę odnaleźć podobne cechy lub sposób działania.

Czy ma Pani szalone marzenie, które czeka wciąż na spełnienie?

Tak, skok ze spadochronem.

Dziękujemy za rozmowę!

Zespół PREMIER International Business Club