Mag Woźniak i Natura emocji

Mag Woźniak i Natura emocji

Wawerskie Centrum Kultury Filia Falenica ul. Włókiennicza 54, Warszawa
Kurator wystawy: Magdalena Magrzyk
Wernisaż wystawy: 17.11.2018 r. o godz. 17:00
Czas trwania wystawy: 18.11 – 31.12.2018 r.

Natura emocji jest osobistym cyklem floralnych abstrakcji, które tworzę, aby oderwać się od rzeczywistości, utrzymać lub odnaleźć harmonię ducha. Maluję, niczym w medytacji. Najpierw wyciszam się sukcesywnie wchodząc na wyższe poziomy wewnętrznej siły… Potem, w sposób naturalny, ekspresją ruchów podkręcam w sobie adrenalinę i pozytywne emocje… Tworzenie abstrakcji po prostu dodaje mi skrzydeł.

Integralną częścią projektu Natura emocji jest film, który będzie zaprezentowany podczas wernisażu, a który zrealizowałam zarówno podczas podróży po Europie, jak i spacerów po Warszawie. Są to ułamki uchwyconych chwil – kadry natury i dźwięki, które dały mi zastrzyk pozytywnej energii, wyciszyły lub rozbawiły, albo zmusiły do refleksji nad pięknem natury…

Świadome odkrywanie i pielęgnowanie pozytywnej energii w sobie i otaczającym nas świecie to główne przesłania projektu. – Mag Woźniak

Natura emocji jest to fragment projektu Elles et la Nature/ Ich natura, który w przyszłym roku wyeksponowany zostanie m.in. we Francji.

Mag Magdalena Woźniak – Urodziła się 1 listopada 1972 r. w Warszawie. Artystka wizualna, dla której najbliższe są malarstwo, grafika, nowe media i design. Członek wspierający OW ZPAP i artystycznej grupy Młodzi Sztuką. Kurator wystaw, animator wydarzeń kulturalnych oraz akcji charytatywnych.  Publicystka, redaktor naczelna i właścicielka portalu kulturalnego Art Imperium. Tworzy od 2001 roku łącząc i przemiennie wymieniając style, techniki i media – szlifując warsztat. Jednak kluczowe w jej działalności artystycznej, designerskiej i publicystycznej jest ostatnie 10 lat. Ma na swoim koncie wiele projektów artystycznych m.in. Konkurs i związany z nim cykl wystaw MUZA 2015 – Magdalena Abakanowicz, czy w 2012 roku Charytatywna Aukcja Dzieł Sztuki na rzecz Fundacji Herosi na Zamku Królewskim w Warszawie. Ku promocji sztuki i kultury zrealizowała ponad 50 filmów prezentujących sylwetki artystów, ich dzieła, a także relacje z wydarzeń kulturalnych. Wykonała kilkadziesiąt projektów i aranżacji wnętrz mieszkalnych oraz komercyjnych.  Poza Art Imperium – ponad 50 jej  artykułów o sztuce, designie i o jej projektach artystycznych publikowano m.in. w magazynach takich jak: Villa, Rezydencje, Gentleman, Wnętrze i ogród, Elity, Przedsiębiorcy@eu, Puls Biznesu, Pangea Magazine, etc.

Nagrody i wyróżnienia:

2012 – Kobieta Sukcesu 2011, Akademia Kobiet Sukcesu.
2010 – wraz z zespołem Excellent Design wygrana w Konkursie na projekt i realizację Apartamentu Pokazowego dla Catalina Development w Warszawie.
2008 – Plebiscyt PERFECT STEND – II nagroda – Tabla Ofert.

https://magwozniakart.blogspot.com/