Nicole Termin – Kariera to długoterminowa inwestycja

Nicole Termin – Kariera to długoterminowa inwestycja

Kiedy przyjechała do Wielkiej Brytanii, zaczynała jak większość osób decydujących się na życie na emigracji – pracując jako kelnerka w restauracji. Dziś Nicole Termin łamie wszelkie stereotypy na temat Polaków w Wielkiej Brytanii. Mimo młodego wieku założyła własną działalność i pomaga innym w budowaniu ich ścieżki kariery. Jaki jest sekret sukcesu młodej Polki?

Do Anglii przyjechała kilka lat temu, dzięki programowi „Erasmus”, by odbyć staż w małej agencji  rekrutacyjnej w Bath. Rozpoczęła pracę w dziale HR, jednakże jej znajomość języka angielskiego pozostawiała wiele do życzenia. Dziś ze śmiechem wspomina, że nie do końca znała zakres swoich obowiązków, gdyż nie rozumiała tego, co mówił do niej jej manager.

Wkrótce przeprowadziła się do Londynu, gdzie zatrudniła się jako supervisor w sklepie z ubraniami. Praca ta dała jej możliwość samodzielnego utrzymania się i względnego bezpieczeństwa finansowego. Jednakże, jak sama mówi, poczucie komfortu jest dla niej jedynie znakiem, że przestała piąć się wyżej i nie robi w swoim życiu nic innowacyjnego. Wtedy też postanowiła znaleźć lepszą pracę.

Została zatrudniona przez głównego brytyjskiego niezależnego eksportera maszyn biurowych.  „Wysyłałam tysiące CV, chodziłam na tysiące rozmów kwalifikacyjnych… Pisząc CV popełniłam chyba wszystkie możliwe błędy, jednak w tamtym momencie nie zastanawiałam się co robię źle. Chciałam już wracać do Polski. Żaden pracodawca nie był na tyle szalony żeby dać mi szansę.” – tak Nicole wspomina okres szukania pracy. Nigdy się jednak nie poddała, a dziś te doświadczenia wykorzystuje w swoim własnym biznesie – pomagając klientom budować ich karierę od podjęcia decyzji zawodowej, napisania CV i listu motywacyjnego, poprzez  wybór potencjalnego pracodawcy i prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych, po ułożenie ścieżki rozwoju… a jej praca przynosi zamierzone efekty.

Nicole Termin

Pomysł na własną działalność pojawił się, gdy coraz więcej osób w jej otoczeniu pytało o sekret sukcesu jaki osiągnęła. Nicole łamała bowiem wszystkie stereotypy na temat młodych osób decydujących się na pracę za granicą, z łatwością odnajdując się w pracy w anglojęzycznym biurze, wciąż rozwijając się zawodowo i personalnie. Pierwotnie w znajdywaniu pracy pomagała jedynie znajomym, jednak lista chętnych, by uzyskać taką pomoc wciąż się powiększała. Konkurencja na rynku pracy jest ogromna. Bywa, że na jedno stanowisko przypada kilkaset chętnych – z większym bądź mniejszym doświadczenie, z lepszym bądź gorszym CV.  Trzeba więc wiedzieć jak umiejętnie pokonać konkurencję, zostać zapamiętanym oraz co ważniejsze wybrać pracę, by odpowiadała naszemu zakresowi umiejętności, wykształceniu i zainteresowaniom.

Poza pomocą indywidualnym klientom, Nicole prowadzi także szkolenia na temat planowania swojej ścieżki kariery zgodnej z własnymi predyspozycjami. Chce dotrzeć do jak największej grupy ludzi i zainspirować ich do zmian. Jej celem są wystąpienia motywacyjne i nauka technik pomagających kreować karierę i rozwój zawodowy. Jak mówi – wiele osób szukających zatrudnienia, nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele małych elementów składa się na znalezienie idealnej pracy czy wyróżnienie się wśród kandydatów na wymarzone stanowisko. Dodatkowo szkoli firmy z zakresu znajdowania idealnych kandydatów na dostępne wakaty.

Dziś młoda Polka, pytana o klucz do międzynarodowego sukcesu odpowiada: „Wszystko zależy od tego, jaka jest Twoja chęć walki. Ja nie raz upadałam, nie raz płakałam i chciałam wracać do Polski, tak byłoby prościej i miałabym pomoc od rodziny czy znajomych. Mówiłam sobie jednak: uda się i koniec! Moim planem było ciągłe rozwijanie się, dojście do momentu w życiu, w którym powiem: „To tutaj chciałam być i był to mój świadomy wybór”. Ja się po prostu nie zatrzymuję i wciąż prę do przodu. Trzeba mieć plan, ambicje i może odrobinę szczęścia. Brzmi to bardzo szablonowo, ale wierzę, że bez tej konsekwencji nie byłabym w miejscu, w którym jestem teraz”.

Aby dowiedzieć się więcej na temat działalności Nicole Termin zapraszamy na stronę www.nicoletermin.com 

Justyna Norbert
www.pangeamagazine.com

pangea_magazine