Teresa Garvin – Sięgnąć do gwiazd – USA (Illinois) – BIZNESOWE INSPIRACJE POLEK NA ŚWIECIE

Teresa Garvin – Sięgnąć do gwiazd – USA (Illinois) – BIZNESOWE INSPIRACJE POLEK NA ŚWIECIE

Był jesienny wieczór 1979 r., kiedy wysiadłam z samolotu na lotnisku O’Hare International z jedną walizką, zdrową dawką odwagi i marzeniem, które zabierze mnie daleko poza wszystko to, co mogłam sobie wyobrazić. Byłam daleko od mojego rodzinnego domu. Dziś Polska kojarzy się ludziom z pięknym krajem, pełnym uroku, stabilności, wolności, nadziei na lepsze jutro i możliwości rozwoju. Jego historia jest jednak długa i intensywna. Wojny, powstania i komunizm wyrzeźbiły w Polakach charakter i odporność na przeciwieństwa losu. Te cechy nie są mi obce i pozostanę za to na zawsze wdzięczna mojemu krajowi.

Dorastałam w małej wsi na przedmieściach Sandomierza. Mój ojciec był alkoholikiem, a matka pracowała na dwa etaty, starając się zapewnić rodzinie finansową stabilizację. Zawsze nieobecna w domu, zarówno psychicznie, jak i fizycznie, powierzyła mi rolę opiekuna mojego młodszego brata, Andrzeja. Będąc w istocie dzieckiem, stałam się jednocześnie „mamą i tatą” –  gotując, sprzątając i sprawdzając, czy brat odrobił pracę domową.

Moje wspomnienia z dzieciństwa są ciemne, przepełnione świadomością tego, czym jest niestabilność. Towarzyszyły im ciągłe bitwy, podniesione głosy i walki między rodzicami, które były nie tylko słowne, ale także fizyczne. Kiedy stawałam w obronie mamy, ojciec bił nas obie. Mama najczęściej była smutna, a przynajmniej taką ją pamiętam z dzieciństwa. Podczas każdego Bożego Narodzenia sytuacja się pogarszała. Imieniny mojego ojca, jak na ironię, wypadały w Wigilię. Wracał ze swojego „świętowania” pijany, a to gwarantowało awanturę. Nasz dom nie był szczęśliwym miejscem, ale obiecałam sobie, że przejdę przez to i wytrwam. Najczęściej uciekałam w czytanie książek i wyimaginowany świat marzeń, w którym np. mój mąż będzie mnie kochał tak bardzo, że nigdy mnie nie uderzy.

(………..)

Anthony Robbins powiedział kiedyś: „To w momencie podejmowania decyzji kształtuje się twoje przeznaczenie. Wybieraj mądrze”. A żeby wybrać mądrze, musisz rozważyć wszystkie opcje. Dla mnie najlepsze i najbardziej opłacalne było założenie innej firmy zajmującej się sprzątaniem komercyjnym. Wtedy właśnie założyłam biznes, który posiadam od ponad 19 lat. Mój plan to pozostać jego właścicielką aż do śmierci.

Kilka rzeczy, których nauczyłam się po drodze, ukształtowały sposób, w jaki prowadzę biznes do teraz:

  • Twórz własny biznes z myślą o dochodzie, w przeciwnym razie będzie to wyłącznie Twoje hobby;
  • Prowadź biznes lepiej niż konkurencja. Dodaj coś od siebie zarówno w zakresie usług, jak i samego produktu;
  • Wprowadzaj innowacyjne rozwiązania na Twoim rynku. Pamiętaj, że biznes to nic innego jak innowacja i marketing;
  • Gdy już będziesz mieć dochód ze swojego biznesu, który polega na „rozwiązywaniu cudzych problemów”, możesz wtedy zająć się swoim hobby;
  • Inwestuj również w inne rzeczy, w coś, czego działanie rozumiesz (a jeśli nie, to zdobądź odpowiednią wiedzę na ten temat) istwórz dodatkowe źródło dochodu.

Nie potępiam absolutnie tych, którzy odnieśli sukces w interesach dzięki swojej pasji, uważam wręcz, że ci ludzie są prawdziwymi szczęściarzami. Po prostu w moim przypadku to nie zadziałało.

Wraz z pojawieniem się mojej nowej firmy nadszedł czas, aby nauczyć się konkurować z nowym pokoleniem. Musiałam wprowadzić najnowsze technologie w każdym aspekcie działalności. Moja intuicja wciąż była silna, jednak wiedziałam, że tym razem powinnam uczyć się od innych. Musiałam zainwestować w programy, zatrudnić coacha i poszukać mentora. Podczas tych poszukiwań odkryłam książkę „Sekret” autorstwa Rhondy Byrne. Znajdują się w niej liczne przykłady sukcesu opisane przez różnych autorów. Dwaj autorzy, Bob Proctor i John Assaraf, zostali moimi mentorami.

John Assaraf zaakceptował mój udział w swoim sześciomiesięcznym programie Mastermind jako jedną z 14 firm z całego świata. Odwiedziłam jego dom, który opisuje w swojej osobistej opowieści o potężnych wizualizacjach. Między innymi dzięki niemu spotkałam wielu ludzi mających ogromny wpływ na sposób, w jaki prowadzę dzisiaj biznes.7

(………..)

Powyższy tekst jest fragmentem książki “Biznesowe inspiracje Polek na świecie” napisanej przez 20 Polek, kobiet sukcesu z różnych stron świata, które dzielą się z Czytelnikami swoimi doświadczeniami, inspirując innych do działania. Zamów swoją kopię książki i poznaj prawdziwe, niepublikowane nigdzie dotąd lekcje przedsiębiorczości.

Polska i światowa premiera książki odbędzie się 17 listopada 2017 r. w Warszawie oraz w Nowym Jorku.