SEMINARIUM „5 SMAKÓW ZDROWIA” Z AGNES KHAN

Ładowanie Wydarzenia

SEMINARIUM „5 SMAKÓW ZDROWIA” Z AGNES KHAN

25.03.2018 @ 12:00 - 25.03.2018 @ 16:00

25 Mar 12:00 - 16:00

14 Royal Terrace

PREMIER International Business Club zaprasza na wyjątkowe semiarium „5 Smaków Zdrowia”, które odbędzie się w niedzielę 25 marca 2018 w godz. 12.00 – 16.00 w Edynburgu.

Jak żyć, aby nie chorować?

W ostatnich czasach na rynku ukazuje sie duża ilość książek i broszur poświeconych zdrowiu czy prawidłowemu odżywianiu. Szukamy rozwiązań naszych problemów w zawiłych i skomplikowanych naukowch badaniach i procesach. A rozwiązania są bardzo proste. Spróbujmy całą naszą wiedzę, energię i chęci skierować w zupełnie przeciwną stronę. Po prostu do nas i do naszych domów. Zamieńmy je na rozsądek, intuicję i odpowiedzialność.

Pragnę, aby ludzie uwierzyli, że można samemu decydowć o zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Mówię tutaj z własnego doświadczenia. Mój syn od 2 miesiąca życia chorował na bardzo zaawansowane atopowe zapalenie skóry, mój mąż – latami cierpiał na różne alergie. Dziś oboje nie chorują, a wszystko to dzięki wiedzy na temat Pięciu Przemian, sezonwości jaką wprowadziłam w naszej kuchni oraz zrównoważonemu jedzeniu. O pozytywnych rezultatach w naszym życiu wiele by mówić – dlatego zapraszam na warsztat.

Dziś również rozumiem, że odżywianie wymaga właściwej wiedzy i szacunku dla doświadczenia. Ich brak widzimy w zgubnych skutkach współczesnych diet. Trudno skutki błędów żywieniowych ocenić szybko. Ujawniają się dopiero po wielu latach, jako dolegliwości i choroby. Ilość dzieci cierpiących na alergie, astmę, AZS, cukrzycę, przeziębienia, ADHD, autyzm stale rośnie. Medycyna jest bezradna. Dorośli też są bezsilni wobec chrób, które stają się normą społeczną. A można by tak wiele zyskać jedynie dyscyplinując się i akceptując pewne zasady, które skądinąd podsuwa nam Natura.

Czym jest sezonowość? Co to znaczy zrównoważona potrawa?

Sezonowość to najprościej mówiąc – dostosowanie się do warunków klimatycznych w jakich żyjemy. To spożywanie warzyw, owoców itd… kiedy są w sezonie.  Nasz organizm naturalnie dostosowuje się do klimatu. I dlatego np. jesienią i zimą ubieramy ciepłe swetry i kurtki, a latem lekkie, bawełniane spodnie czy sukienki. Dlaczego więc robimy inaczej z naszym jedzeniem? Dlaczego zimą wychładzamy swoje organy wewnętrzne pijąc soki, spożywając cytrusowe owoce itd… Na długą metę, to jest bardzo zgubne dla naszego organizmu. Po kilku latach zaczynamy odczuwać problemy z trawieniem, sercem, odzywają się alergie i inne choroby XXI wieku.

A przecież można temu zapobiec. Jak? Spożywając posiłki zrównoważone  oraz sezonowe.

Zasadą działania pokarmów zrównoważonych jest wzmacnianie i ochrona wszystkich narządów. Przy potrawach niezrównoważonych, gdy brakuje pewnych smaków, występuje zjawisko nadmiaru lub niedoboru w poszczególnych narządach, co daje konkretne objawy chorobowe.

W naszym klimacie przeważa potrzeba potraw ciepłych i rozgrzewająych przez cały rok. Obecność przez długi czas w pożywieniu przewagi jakiegoś smaku (pożywienie niezrównoważone), np. słodyczy, powoduje rozregulowanie pracy żołądka, śledziony i trzustki, zaburzenia przemiany materii, obniżenie odporności i osłabienie pracy nerek. Przy nadmiarze smaku kwaśnego wystąpi zniszczenie wątroby, osłabienie śledziony, trzustki i nerek. W swoim czasie organizm zawsze daje nam znać o traceniu równowagi, ale sygnały te najczęściej ignorujemy albo nie potrafimy ich odczytać, a już na pewno nie kojarzymy ich z błędami w żywieniu. Decydując się na odżywianie zrównoważone automatycznie uwrażliwiamy naszą świadomość na znaki, które daje nam ciało i otoczenie. Zrównoważony, wrażliwy organizm potrafi dokonywać właściwych wyborów. Dotyczy to wszystkich sfer życia. Podstawową zasadą przyrządzania potraw zrównoważonych jest wykorzystanie w nich  smaku produktów, reguły Pięciu Przemian oraz ich energii.

ZAREZERWUJ SWOJE MIEJSCE!

Niedziela, 25 marca 2018, godz. 12.00 – 16.00
14 Royal Terrace, Edinburgh EH7 5AB
Cena: £12.00 (rezerwacje zrobione do końca lutego 2018)
           £25.00 (rezerwacje zrobione w okresie 1-24 marca 2018)
Członkowie PREMIER IBC: wstęp bezpłatny

Szczegóły

  • Start:
    25.03.2018 @ 12:00
  • Koniec:
    25.03.2018 @ 16:00
  • Cena:
    Darmowy - £12

Organizator

PREMIER International Business Club

Miejsce

14 Royal Terrace

14 Royal Terrace
Edinburgh, EH7 5AQ United Kingdom

+ Google Map